Synchronicity

Jedná se o jevy, události, které náhle přichází do našeho života bez zjevné příčiny (protiklad kauzality). Dá se říci, že to je těžko vysvětlitelná shoda „náhod“, která má zpravidla pro daného člověka zvláštní význam. Já to také vnímám jako takovou zpětnou vazbu vesmíru, který nám ukazuje, že jsme na správné cestě (energie je synchronizovaná). Důležité je být tomu otevřený a být pozorný vůči tomu, co se odehrává v našem světě. Mám několik zajímavých zkušeností s tímhle fenoménem.

Synchronicity k nám mohou promlouvat mnoha způsoby. Typicky se může jednat například o čísla, která opakovaně vidíme. Ne, není náhoda, že často vidíme například samé jedničky. Je to vesmír, který vám skrze ně chce něco říct. Pamatuju si, když jsem jezdil Uber Eats a několikrát po sobě jsem měl výdělek 55,55 dolarů. Nedalo mi a hned jsem začal googlit význam čísla 5. Nemusí se ale jednat jen o numerologii. Znám lidi, co mají blízký vztah k určitému číslu – berou ho jako potvrzení v tom, že jsou na správném místě. Slyšel jsem třeba příběh kamarádky, která vyprávěla o tom, jak jí celý život provází určité číslo a že včera byla poprvé na farmě sbírat ovoce a že jí byla přidělena řada sadu s jejím číslem. Pochyby o práci byly rázem fuč.  

Moje zkušenost je třeba ta, že jsem dostal informaci na základě výkladu tarotu (kdo nezná, doporučuji), že čísla 1212 jsou jakýmsi potvrzení mojí cesty. Nějak jsem ta čísla vypustil z hlavy, ale pár dní na to jsem pracoval na trzích s kolegyní a kolem oběda si odběhla pro jídlo s tím, že mi nechala telefon kvůli platbám kartou a sdělila mi přesně tohle: „Když budeš potřebovat můj mobil, nastavila jsem ti pin kód 1212“. Wow. Později jsem zjistil, že ona takhle defaultně nastavuje většinu hesel. Náhoda? Nemyslím si.  

Slova také často fungují velmi dobře. Z jistého důvodu mám poněkud bližší vztah s galaxií Andromeda. Ne, že bych byl astronom, ale tohle slovo pro mě má speciální význam. Pár měsíců zpátky jsem hledal terapeutku, měl jsem pocit, že je potřeba zapracovat na určitých oblastech mého seberozvoje. Měl jsem z ní hned dobrý pocit, ale když mi sdělila, že bydlí na Andromeda street, musel jsem se začít smát. Really? Kdyby to byla Mars, Saturn, Jupiter street prostě jakákoli jiná, nemá to pro mě vůbec žádný význam, ale tohle bylo speciální a do jisté míry absurdní. 

Jak jsem říkal, nejsou to jen čísla a slova. Kupříkladu, nějakou dobu jsem hledal práci. Moc se mi nechtělo jít klasickou metodou a hledat někde na netu či roznášet všude svoje životopisy. Setkal jsem se se známými ve Fremantlu a jelikož to bylo co by kamenem dohodil od oceánu, neváhal jsem a šel jsem se k němu na chvilku projít. V dáli vidím tři lidi v oceánu. Nikdo široko daleko. Namáčím si nohu do vody a v tom slyším češtinu, což je pořád v téhle oblasti Austrálie extrémně ojedinělé. Jednalo se o Čechy, kteří podnikají v této oblasti s volnou pozicí, která velmi seděla mým představám. Thank you, universe. 

Zažívat synchronicity je ohromná zábava. Přál bych to každému. Když jich pár zažijete, pochopíte, jak neuvěřitelně geniální tenhle svět je. Náhody opravdu neexistují. Pod to se podepíšu. Je však navýsost důležité se těmhle věcem otevřít. Pokud nejsme přítomní a máme tendenci vše plánovat a vymyslet, tak si zavíráme tyhle báječné možnosti ve svém životě. A to nechceš, opravdu ne. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: